



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7 mm |
| Width | 7 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Height | 1.6 mm |
| Thickness | 1.4 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Operating Supply Voltage | 24 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Power Dissipation | 3.57 W |
| Max Supply Voltage | 26 V |
| Min Supply Voltage | 10 V |
| Power Dissipation | 3.57 W |
| Supply Type | Single |
| Gain | 36 dB |
| Nominal Supply Current | 10 mA |
| Output Power | 40 W |
| Voltage Gain | 36 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 70 dB |
| Max Output Power | 40 W |
| Load Impedance | 8 Ω |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| Type | 1-Channel Mono |
Stock: 1467
Distributors
pcbx
Unit Price$4.69955
Ext.Price$4.69955
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.69955 | $4.69955 |
| 10 | $3.94892 | $39.48920 |
| 25 | $3.76767 | $94.19175 |
| 50 | $3.66583 | $183.29150 |
| 100 | $3.56677 | $356.67700 |
| 300 | $3.51617 | $1054.85100 |
| 500 | $3.46629 | $1733.14500 |
| 1000 | $3.41716 | $3417.16000 |
